Destek ve Sipariş
SARAYGETİRSİN
Alışveriş Sepetiniz
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL SİZ İSTEYİN SARAYGETİRSİN
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL, SİZ İSTEYİN SARAYGETİRSİN
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL, SİZ İSTEYİN SARAYGETİRSİN
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL, SİZ İSTEYİN SARAY GETİRSİN

SEYİDOĞLU 740 GR İKİZ TAHİN PEKMEZ

SEYİDOĞLU 740 GR İKİZ TAHİN PEKMEZ
SEYİDOĞLU 740 GR İKİZ TAHİN PEKMEZ
54,90TL
  • Stok Durumu: 2-3 gün içinde
  • Üretici: SEYİDOĞLU
  • Stok Kodu: SKTP-058

SEYİDOĞLU 740GR İKİZ TAHİN PEKMEZ

TAHİN

Seyidoğlu tahin en kaliteli susamlardan elde edilerek yapılır. Tahin oda sıcaklığında ağzı kapalı olarak muhafaza edilmeli, sudan ve nemden uzak tutulmalıdır. Tahin susamın elde edildiğinden zamanla yağ ayrışması görülebilir. Bu bozulmayı değil aksine katkısız doğal bir ürün olduğunu gösterir.

Susamın ezilmesiyle ortaya çıkan ve akışkan bir madde olan tahin, tarihi çok eskilere dayanan bir gıda maddesidir. Osmanlı’da tahin, sarayın önemli konuklarına sunulan bir ikramdı. Tahinin ilk aşaması susamların ıslama havuzlarında bekletilip, kabuklarının kolay soyulabilmesi sağlandıktan sonra kabukları yıkanır ve kurutulur. Kavrulma aşamasından sonra değirmenlerde ezilerek tahin edilir. Tahinin faydaları saymakla bitmez. Zengin lif kaynağı olan tahin, E, A, B kompleks vitaminleri, demir, kalsiyum gibi önemli mineralleri içerir. Tahin pekmez ile müthiş bir ikilidir. Tahinin mideye faydaları, tahinin cilde faydaları vardır. Tahinli yemek tarifleri ise saymakla bitmez. Tahinli kurabiye, tahinli çörek, tahinli kabak tatlısı bunlardan sadece birkaçıdır.

PEKMEZ

Pekmez çok faydalıdır. Türk yemek kültüründe çok önemli bir yere sahiptir. Başta üzüm, dut ve benzeri meyvelerin suyunun alınıp bu suyun kaynatılması ve pekmez toprağı ile durultulmasıyla kahverengimsi bordo bir şıra elde edilir. Bu berrak şıra, kısa süreli vakum altında ya da pastörizatörlerde pişirilerek pekmez haline getirilir. Hermetik dolum yapılarak vakum oluşumu sağlanır ve soframıza gelinceye kadar tazeliğini muhafaza eder. Pekmez faydaları saymakla bitmez. Doğal karbonhidrat kaynağıdır. Kalsiyum, demir, potasyum, magnezyum mineralleri sağlayıcısı olarak bioyararlılığı yüksek bir besin maddesidir. Tahin pekmez muhteşem bir ikilidir. Ayrıca pekmezle yapılan yiyecekler de çok lezzetli ve faydalıdır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.