Destek ve Sipariş
SARAYGETİRSİN
Alışveriş Sepetiniz
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL SİZ İSTEYİN SARAYGETİRSİN
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL, SİZ İSTEYİN SARAYGETİRSİN
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL, SİZ İSTEYİN SARAYGETİRSİN
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL, SİZ İSTEYİN SARAY GETİRSİN

KUZU BUT KG

KUZU BUT KG
KUZU BUT KG
225,00TL
  • Stok Durumu: Stokta Var
  • Üretici: BY SARAYLI
  • Stok Kodu: KKU-002

Mevcut Seçenekler:

İSTANBUL DIŞI VE ANADOLU YAKASI- ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN GÖNDERİMİ YAPILAMAMAKTADIR. (İSTANBUL DIŞI KARGOLARINDA ÖZEL STRAFOR VE KORUYUCU BUZ KONULMAKTADIR, ÖZEL KARGO ÜCRETİNE TABİDİR)

-KUZU BUT-

Genellikle ülkemizin Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgeleri'nde et yemekleri hazırlanırken ve fırında et pişirme işlemi seçildiğinde kuzu eti kullanılmaktadır. Giderek tüketimi yükselmesi ve yaygınlaşan bir yapısı bulunması ile birlikte de bilhassa kuzu but bütün ürünleri, fırın yemekleri pişirmek için seçilmektedir. Hatta güveç ve tandır gibi noktalarda tamamı ile pişirilen bu ürün, etin toplu şekilde ve lezzetli tüketimi için seçilmektedir.

Kuzunun arka iki bacağından birinin kalça kısmına kadar ulaşan bölümü kesildikten sonra genellikle bir kaç kilogramlık bir ölçü ile kuzu but bütün ürünü temin edilir. Olduğu gibi baharat ve yağ ile marine edildikten sonra güveçte pişirilmesi mümkün olmaktadır. Ayrıca isteğe bağlı olarak parça et veya kıyma haline getirmeniz de mümkündür.

Bilhassa sebze yemekleri veya bakliyatlar ile birlikte tüketim gerçekleştirmek için bu et parça halinde kullanılabilir. Ancak düşük ısıda ve uzun sürede fırında pişirilmiş bir kuzu but, yavaş yavaş ısıyı içine aldığı için yağını koruyarak çok lezzetli bir sonuç oluşturabilir. Bu kapsamda misafir sofraları için de özenli bir tercih olabilir.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.