Destek ve Sipariş
SARAYGETİRSİN
Alışveriş Sepetiniz
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL SİZ İSTEYİN SARAYGETİRSİN
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL, SİZ İSTEYİN SARAYGETİRSİN
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL, SİZ İSTEYİN SARAYGETİRSİN
ET, TAVUK VE DONUK ÜRÜNLERİMİZİN İSTANBUL DIŞINA GÖNDERİMİ YAPILMAMAKTADIR TOPTAN TEKLİF AL, SİZ İSTEYİN SARAY GETİRSİN

KABAK ÇEKİRDEĞİ 90GR

KABAK ÇEKİRDEĞİ 90GR
KABAK ÇEKİRDEĞİ 90GR
KABAK ÇEKİRDEĞİ 90GR
KABAK ÇEKİRDEĞİ 90GR
KABAK ÇEKİRDEĞİ 90GR
8,75TL
  • Stok Durumu: 2-3 gün içinde
  • Stok Kodu: SKS-021

KABAK ÇEKİRDEĞİ 90GR

Kavurucu sıcağın ve tembel günlerin geçtiği yaz mevsiminde çıtır çıtır kabak çekirdeği çitlemekten daha güzel ne olabilir ki? Çekirdek çitlemek kültürümüzün sevilen bir parçası. Televizyon izlerken, sohbet ederken, parkta oturup etrafı izlerken… Kısacası her an çekirdek çitleyebiliriz. Üstelik de bu çekirdek kabak çekirdeği olunca zevki ikiye katlanır. Kabak çekirdekleri adından da anlaşılacağı gibi kabağın içinden çıkar. Temizlendikten sonra isteğe göre kavrulan kabak çekirdeklerinin içi koyu yeşildiğr. Yağlı ve lezzetli bir içe sahiptir.Kaba çekirdekleri içinden çıktıkları kabağa göre değişir. Iri içlere sahip kolay çitlenen bir kabak çekirdeği istiyorsanız Nevşehir kabak çekirdeği tam sizin kaleminizdir.

Nevşehir kabak çekirdeği ince kabuklu bir çekirdektir. Koyu yeşil içleri oval ve büyüktür. Özellikle de kavrulduğunda daha kolay çitlenir. Enfes tadı sayesinde farkında olmadan yarım kilo Nevşehir kabak çekirdeğini dahi bir oturuşta çitleyebilirsiniz. Kabak çekirdeği çitlemenin keyfi bambaşkadır. Ister tek başınıza ister sevdiklerinizle neşeli zaman geçirirken hem atıştırmalık hem de eğlencelik bir üründür. Kabukları bir yanda birikirken hiç durmadan, dudaklar acıyıncaya kadar kabak çekirdeği çitlemek, mevsim kışsa kabuklarını soba ya da şöminede yakmak, kabuklardan küçük tepeler oluşturmak için yarışmak kabak çekirdeği çitleme ritüellerinden sadece bazılarıdır. 

Kabak çekirdeğini tek başına çitleyebileceğiniz gibi başka kuruyemişlerle karıştırarak kendinize özel bir kokteyl çerez de hazırlayabilirsiniz. Bunun için yine sitemizde bulabileceğiniz kavrulmuş tuzlu bademleri, fındık içlerini ve kuru üzümleri tercih edebilirsiniz. Kabak çekirdeği diğer kuruyemişlere kıyasla daha hafiftir. Bu nedenle de yağlı olanlarla kombinlemek uyumlu bir lezzet yaratacaktır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.
Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.